Enstitü Müdürünün Mesajı


Değerli Öğrenciler
1974 yılında kurulan ve 2014 itibariyle 40. yılını kutlayan üniversitemize bağlı olarak kurulan 1982’de kurulan ve 32 yıldır kesintisiz eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam ederek binlerce lisansüstü öğrencisi mezun eden Enstitümüz, bugüne kadar başta Cumhuriyet Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede görev yapan ve hâlen görev yapmakta olan çok değerli akademisyenler yetiştirmiştir.
Enstitümüz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında tezli yüksek lisans, II. öğretim tezsiz yüksek lisans, disiplinler arası II. öğretim tezsiz yüksek lisans ve doktora programlarında toplam 1665 öğrenci ile birçok fakülte ve yüksekokuldan daha fazla öğrenci potansiyeline ulaşmıştır.
Enstitümüz, özelde tarih boyunca medreseler ve eğitim kurumlarıyla bir kültür merkezi olan Sivas’ı, genelde ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacak bilimsel araştırmalara, insan gücü potansiyelinin iyileştirilmesine ve bilgi toplumunun oluşmasına katkı sağlamak amacıyla hizmet vermekte ve lisansüstü düzeyde akademik düşünceye sahip, çalışma alanında deneyim ve donanımlı bireyler yetiştirmeyi kendisine gaye edinmiştir. Amacımız, lisansüstü eğitim ve öğretimi daha kaliteli ve nitelikli hâle getirerek hem Üniversitemize hem de ülkemize faydalı ilim insanları yetiştirmektir.
Eğitim ve öğretimde, sadece öğrencilerimizin bilgi, beceri ve kişiliklerinin geliştirilmesini sağlamakla kalmayıp bilgiyi yönetim ve iş hayatına aktaran ve yeni değerler üreten bilimsel düşünce becerisine sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu konuda en büyük desteği, Üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden ve Enstitümüz bünyesinde lisansüstü eğitim yapan siz öğrencilerimizden almaktayız.
Amatör ruhu asla kaybetmeden profesyonellikle çalışmayı ilke edinen, sorunlara anında müdahale ederek çözüm üreten, güler yüzlü bir ekibimizle sizlere hizmet üretmek ilk ve yegâneönceliğimizdir.
Daha iyi ve kaliteli hizmet sunma ve bizim göremediğimiz eksiklikler noktasında sizlerden gelen görüş ve öneriler bizlere yol gösterecektir. Bu vesileyle çalışmalarınızda başarılar diliyor, başarıve huzur dolu bir eğitim ve öğretim dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

Prof. Dr. Ahmet ŞENGÖNÜL


Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü YERLEŞKE/SİVAS
Tel : 0 (346) 219 10 10
Fax: 0 (346) 219 11 49
e-posta: sosyalbilenst@cumhuriyet.edu.tr
Designed By MyAyışığı